PLAATATELECTASE 7-4-2018
Vandaag voor het eerst sinds...... 19 februari, zeven weken geleden, heb ik mij weer echt energiek en eh, gezond gevoeld (wat heet....) voor een deel van de dag. Lekker uren gescharreld, en nuttige dingen gedaan in de zon in de moestuin. Wauw. (Niet overdrijven, na een wandelingetje van twintig minuten moet ik weer ernstig uitrusten.) Ik voelde mij in vlieland ook best fijn hoor, maar toen nog geen goede eetlust en halve dag hoest tegenhouden, en zo.
Van extreme kortademigheid naar gewoon matige conditie in een paar dagen, hoe is dat mogelijk? Dat krijgt toch niet iedereen met koorts (die nu helemaal weg is)? Ik had dan wel een plaatatelectase, maar dat is maar een klein stukje ingevallen long, dat zit er waarschijnlijk nog steeds, en er zat nauwelijks infectie omheen bij de foto en de scan. En mijn witte bloedcellen waren alweer op zo'n beetje op orde. Het zal wel een combinatie zijn geweest van koorts, atelectase, bloedarmoede die erger werd door de infectie en astma. En voor die astma neem ik nu qvar (ontstekingsremmer per inhalatie) sinds een dag of 10, dus van voor de koorts. Maar het blijft bizar om zomaar een rustademhaling van 24 per minuut te hebben. Mens wat word je dan al moe van alleen maar ademen!
Dan heb ik dus nog die plaatatelectase. Wat moet je daar nou mee? Ik heb het maar weer eens opgezocht. Kan allerlei oorzaken hebben, waaronder een langere periode met slecht doorademen. Dat moet bij mij dan wel de oorzaak zijn, door de astma-aanval 4 weken geleden. De toen gemaakte longfoto was nog helemaal schoon. Kan symptoomloos zijn, maar ook kortademigheid geven, en kriebelhoest. Hmmm. Is allemaal stuk minder dan afgelopen weken, maar niet helemaal weg en als ik flink hoest, hoor ik rechts een kraakje in de long en dan denk ik o ja daar zittie! Ik kan wel weer allerlei deskundige doktersadviezen gaan vragen, maar de enige haalbare optie die ik vond, die misschien die plaat weer kan opblazen, lijkt mij het doen van (ongespecificeerde) ademhalingsoefeningen. Ik heb zelf al wat geprobeerd met gezond verstand en yoga-ervaring, en ik zal daarover nog deskundig advies inwinnen. Als iemand nog een ander ideetje heeft, be my guest!
4 reacties
zo dat is een mooi scrabblewoord: plaatatelectaseš, moest het een paar keer lezen voor het kwartje vielš¤
ik denk door lekker in je moesttuin te werken je je longen automatisch oefent.
Ik word niet gehinderd door enige long cq ademhalingskennis. Bespeel jij een blaasinstrument? Misschien een optie?
kus Marieke
Hoi Marieke ,deze problemen zijn al van vorig jaar zie ook mijn reactie naar Aliese. Inmiddels is de kraak geheel uit de longen verdwenen Bedankt voor je reactie!
Misschien naar oncologiefysio daar oefeningen en begeleiding. Ik heb ook een hoestje en beweging in de longen van de capecitabine. Dat is een bijwerking. Maar vind hier geen hinder van.
Ik train vanaf jan 2018 en bevalt me heel erg goed. Ook vanwege de reuma , artrose en de hernia. Wanneer ik dat even niet kan voel ik het meteen.
Liefs Alise ā¤
Hoi Alise,
Bedankt voor je reactie!
Ik moet even wat uitleggen. Dit blog gaat over mijn behandeling van nu een jaar geleden Ik heb dat toen gemaakt voor mijn naasten op www.blogvansaskia.nl.
Nu ben ik het aan het overzetten naar kanker.nl omdat misschien meer mensen er wat aan hebben. Dat moet per item, dus gaat niet zo snel en ook verwerk ik zelf alles nog een keer zo. Maar het is dus al vorig jaar gebeurd en ik zet de datum in de titel erbij Maar om de verwarring te vergroten had ik vorige week per ongeluk een poos 2019 ipv 2018 genoteerd Dat kan verwarring geven. Sorry, Hooelijk snap je nu hoe het zit ....