Mijn laatste reis

Deze blog schrijf ik uit naam van mijn moeder Alice.
Zaterdag zijn mijn ouders om 14.30 uur op de camping aangekomen, waar mijn moeder zo graag was. Haar plekje waar ze tot rust kwam. Zo ook zaterdag toen mijn vader de tuinset klaar gezet had en mijn moeder onder de parasol ging zitten, om haar heen keek en tegen mijn vader zei: " oh wat een rust, wat is het hier heerlijk" maar tegelijkertijd ook besefte dat ze dit alles straks achter haar moet laten.
Na het eten heeft ze nog een stukje over de camping gelopen samen met mijn vader.
Zondagmorgen zijn ik (Daphne en mijn man Paul) even op de camping geweest om bij ons mam te kijken. Dit vond ze geweldig. Nadat wij zijn richting huis zijn vertrokken heeft ze even gelegen.
S middags wilde ze graag nog even langs Jan de manegehouder om een doos merci te brengen om hem te bedanken. Daarna wou ze graag pannenkoeken eten in Vledder maar toen ze in de auto zat wilde ze terug naar de camping, ze was uitgeput.
Zondag na het eten gaf ze bij mijn vader aan dat ze maandag naar huis wilde, de koek was op. Thuis was even wat meer ruimte en comfort. Mijn vader heeft ons (Stephanie en mij) gebeld met de vraag of wij maandag wilde helpen met de caravan leeghalen.
Maandag zijn Stephanie en ik naar de camping gereden om ons pap te helpen. Eerst zat ze te genieten buiten op de stoel van de zon en de vogeltjes later is ze op bed gegaan, ze was moe.
Tegen 16.00 zijn we thuis gekomen. Er was een bed geregeld voor mama beneden. De huisarts is langsgeweest omdat mama zo beroerd was van de Morfine pillen. Hier heeft ze aangegeven dat ze moe was en donderdag palliatieve sedatie wilde. Thuiszorg is ingeschakeld en heeft een Morfine pomp aangebracht zodat ze niet zo beroerd meer zou zijn. S nachts heeft ze een goede nacht gedraaid.
Dinsdag wilde ze graag afscheid nemen van de mensen die haar lief waren. Het was intens en enorm vermoeiend. Nadat de buren als laatst geweest waren 's avonds kroop papa mama aan en gaf mama aan dat ze wilde gaan slapen, ze was zo moe. Mama is in slaap gevallen en is die avond niet meer wakker geweest.
Woensdag morgen om 11.11 is onze fantastische vrouw/moeder en oma rustig aan haar laatste reis begonnen. Een groot gemis.
Wij willen een ieder die mama blogs hebben gevolgd bedanken voor de interesse, kaartjes, lieve berichtjes, bloemen of wat voor manier dan ook tijdens haar ziek zijn! Mama en ook wij waardeerde het enorm!
Ik hoop dat mijn moeder een voorbeeld voor vele mag zijn, want wat was zij altijd positief, klaagde nooit maar draagte. Het is zo'n kanjer. Wij zijn zo trots op haar en ze is dan ook een groot voorbeeld voor ons. Ze is een enorme gemis!
Daphne.
48 reacties
Gecondoleerd en veel sterkte gewenst met dit grote verlies.
Gecondoleerd en heel veel sterkte gewenst met dit grote verlies. We zullen haar hier ook missen.
Liefs, Karin ā¤
Ik wens jullie allemaal heel veel sterkte, maar Alice heeft nu "rust "
laat dat een "troost" zijn.
Groeten Hans
---
Lieve familie van Alice,
Wat ontzettend verdrietig dat jullie je vrouw, mama en oma moeten hebben laten gaan, veel te jong! Ik hoop dat de mooie herinneringen aan haar jullie tot troost mogen zijn. Mij heeft ze met haar blogs in ieder geval geraakt en geĆÆnspireerd. Gecondoleerd en heel veel sterkte!
Lieve Daphne en familie, gecondoleerd en heel veel sterkte gewenst. Weet dat je moeder haar kracht en liefde ook via dit blog verspreid heeft. Ze heeft een onvergetelijke indruk achter gelaten bij mij.
Miranda XX
Lieve Daphne. Wat ontzettend erg voor jullie. Voor je vader, je zus. Jullie partners. Voor jullie kinderen. Wat was jullie mam trots op haar 4 kleindochters. Maar ook zo erg voor de moeder van Alise. Gecondoleerd allemaal.
Jullie mama heeft het al een hele tijd aangevoeld. Maar wij wilden er eigenlijk niet aan. Het werd steeds zwaarder voor haar. Wat heeft ze haar ziekte tot het laatste toe dapper en sterk gedragen. Als een leeuw beet zij zich vast om zo lang mogelijk bij jullie te kunnen blijven. Ze was nog lang niet klaar hier. Haar kracht en positiviteit heeft ervoor gezorgd dat ze niet binnen de lijntjes paste. En daardoor langer bij jullie heeft kunnen zijn dan dat de artsen verwachtten. Wat zullen jullie haar enorm gaan missen. Ik ga haar ook enorm missen hier op kanker.nl. Maar ook als vriendin.
Ik wens jullie heel veel kracht en sterkte toe bij het regelen van de uitvaart. Maar vooral ook voor de tijd die daarna gaat komen.
Heel veel liefs. Dasje. ā¤ļø
Lieve Daphne en familie,
Gecondoleerd met het enorme verlies van jullie moeder. Het is uiteindelijk zo snel gegaan. Alice heeft het heel lang doorstaan, op een positieve en liefdevolle manier met hoop en vrees. Zij wist anderen Ʃn zichzelf steeds weer op te beuren.
We zouden elkaar volgende week gaan zien. Om afscheid te nemen, bij haar bankje. Het is er niet van gekomen. Jullie moeder zit in mijn hart en daar neem ik haar mee. Dankbaar voor wie zij was. Een hele lieve warme vrouw.
Heel veel sterkte deze week, en ook voor altijd, want het gemis gaat nooit weg.
Allerbeste voor jullie allemaal en veel liefs,
Nikky
Lieve familie van Alice
Dit bericht doet mij pijn. Op 27 juni vertelde ze mij trots dat zij deze zomer 34 jaar getrouwd zou zijn.lieve Alice dapper zei je erbij: we gaan t zien! Alice, zo vol levenskracht en hoop.Graag had ik haar nog zoveel meer kleuren gegund.En wat zag ik veel gelijkenis op de foto s van haar dochters en kleindochters die zij zo trots hier liet zien aan ons.
Beste familie heel veel sterkte en lieve Alice ā„ļø knuffels van mij voor jou.
Jeron
Jeron
Jullie moeder en echtgenote: een fantastische vrouw en inspirerende lotgenote voor velen hier. Veel sterkte voor jullie allemaal.
Lieve Daphne,
wat is dat snel gegaan! Ik wil jou en je familie heel veel sterkte wensen met dit enorm grote verlies. Wat een prachtmens was je moeder. Daar mag je terecht trots op zijn.
En wat heb ik een bewondering voor jou. Ondanks je verdriet schrijf je voor ons een mooi stukje over haar laatste dagen, zodat we toch ook een beetje afscheid kunnen nemen. Dankjewel daarvoor.
Ik kende je moeder niet persoonlijk, toch ben ik blij dat ik een stukje met haar mee heb mogen “lopen“ hier op het forum. Het was fijn haar gekend te hebben.
Heel veel liefs, Bianca
Lieve familie van Alice,
Gecondoleerd met dit grote verlies. Wat zal het moeilijk voor jullie zijn verder te moeten zonder lieve , dappere Alice. Heel veel sterkte gewenst . Dat alle mooie herinneringen jullie tot troost mogen zijn. Wij zullen haar hier ook gaan missen. Haar blogs, haar warme betrokkenheid bij ons.
Lenneke
Lieve familie van Alice,
Gecondoleerd met het verlies van jullie geweldige, lieve, warme Alice. Wat een groot hart had zij.
Hier op kanker.nl heeft ze heel veel mensen gesteund met ontelbaar veel reacties; altijd wijs, troostend, liefdevol. Hoe moeilijk ze het zelf ook had, altijd was ze er voor ons. Ze oordeelde niet, nam iedereen zoals hij of zij was. Met haar prachtige blogs heeft ze velen geïnspireerd. En daar bleef het niet bij. Ze sloot ook echt vriendschappen en ik ben dankbaar dat ik één van haar vriendinnen mocht zijn.
Ze was eindeloos trots op jullie, haar lieve, mooie gezin.
Het gemis zal voor jullie immens zijn. Ik wens jullie steun en troost toe. De kracht van Alice leeft in jullie voort.
Liefs,
Hanneke
Lieve familie
Wat een fijne mooie intense laatste dagen hebben jullie met jullie lieve Alice mogen doorbrengen. De plek waar ze zoveel mooie herinneringen heeft mogen maken. Wens jullie allen heel veel sterkte...gecondoleerd.
Lieve Alice rust zacht. ā¤ļø
Liefs Nonnie
Lieve familie,
Gecondoleerd met dit grote verlies. Wat was Alice, jullie vrouw, (schoon) moeder en oma een dappere, stoere en inspirerende vrouw. Ondanks de moeilijke tijd die zij zelf doormaakte, had ze altijd een opbeurend woord voor ons, haar lotgenoten.
Begrijpelijk dat jullie haar verschrikkelijk zullen gaan missen. Ik hoop dat alle fijne herinneringen aan en met haar, jullie tot grote troost mogen zijn. Heel veel sterkte samen.
Warme groet,
Ellen
Verdrietig,geschrokken ben ik, zo snel en veel te vroeg. verleden week woensdag nog zat ze bij me op de koffie samen met Roelof en Frie en haar man.
Ik wens jou Daphne je zus Stefanie je vader Roelof en de rest van de familie veel sterkte toe, wetend dat ze veel van jullie heeft gehouden en tot steun is geweest, dankbaar was voor de steun tijdens haar ziekte en gekleurd heeft tot ze niet meer kon.
Sterkte
Lieve Daphne,
Dank je wel voor je liefdevolle blog! Je moeder was zo'n krachtige, optimistische vrouw en wat heeft ze hier veel mensen een hart onder de riem gestoken. En wat voel ik me bevoorrecht dat ze m'n vriendin was. We troffen elkaar bij lelijke maar ook bij mooie gelegenheden en ik heb veel steun en warmte van haar ervaren.
Met als laatste ons bijzondere bezoek aan Ron! En volgende week zou ik nog een keer langskomen. Op de camping. Ach, wat is het ineens snel gegaan.
Ik wens jullie heel vele kracht en sterkte! En steun, warmte en liefde om jullie heen. Verdriet zal er zijn, maar jullie moeder zou zeker graag willen dat jullie ook weer mooie, fijne dingen gaan zien en beleven, dat jullie vooral lƩven. Heel veel liefs! XXX
Gecondoleerd met het verlies van jullie vrouw, moeder en oma.
Wat een vreselijk gemis van zo'n bijzondere vrouw. Ze was zo vreselijk positief en heel lief en zachtaardig.
Heel veel sterkte gewenst voor jullie allemaal.
Lieve Daphne en familie,
Gecondoleerd met dit verlies van je mama. Wat was ze een mooie sterke en lieve vrouw. Ik wens jou en de familie veel kracht om dit te verwerken. Zit zelf nu met een brok in mijn keel...ik zal haar missen, ze was diegene die ik als eerst volgde op dit blog en me altijd een hart onder de riem staks toen ik met mijn moeder zat.
Heel veel sterkte en liefs ,
Hilde ā¼
Lieve Daphne,
Bij het lezen van jouw eerste zin rolde er al een traan over mijn wang, nee, toch niet dit nieuws.
Dat het eraan zat te komen was onvermijdelijk, maar het ging allemaal zo veel sneller dan ik had gehoopt. Ik wens jou en jouw familie enorm veel sterkte toe, wat zal jouw moeder gemist worden dat is een ding dat zeker is.
Liefs Bianca
Lieve Daphne, allereerst gecondoleerd met dit grote verlies. Wat is het snel gegaan, veel te snel voor mijn gevoel. Maar het is een troost dat ze nu geen pijn meer heeft.Zal haar erg missen, ze was n voorbeeld voor mij en velen hier . .. Heel veel sterkte de komende tijd .Liefs, Anniešš
Lieve Daphne en famile, ik schrik ervan. Je wist dat het zou komen maar toch...gecondoleerd, wat moet dit een groot gemis zijn voor jullie. Ik zal haar verhalen ook missen maar ook haar warmte en aandacht hier op kanker.nl. Voor mij was ze een voorbeeld
Heel veel sterkte
Liefs Ingrid
Sterkte met het verlies van deze bijzondere moeder, vrouw, mens.
Alle warmte en liefde gewenst van dierbaren om jullie heen.
ā¤
Gecondoleerd en heel veel sterkte gewenst.
dank voor het delen van dit verdrietige bericht. Ik wens jullie al de sterkte van de wereld voor de komende tijd.
Liefs marjet
Wat is het snel gegaan. Heel veel sterkte.
Liefs Sandra
Gecondoleerd. We zullen Alice missen hier.
Wat zullen jullie en wij Alice ontzettend missen.
Heel veel sterkte
Marieke
Lieve Daphne en familie
Veel te jong en toch ineens zo snel, wat een verdriet en wat zal ze gemist worden! Ze was een van de eersten die ik hier ging volgen, vaak lieve en bemoedigende woorden van haar. Ze was een bijzondere vrouw. Gecondoleerd en ik wens jou en je familie heel veel sterkte toe .....
Liefs Caroline ā¤
Lieve Daphne, net als jou moeder, heb ik na het lezen van jou berichten en nu jou blog, ook veel respect en bewondering voor jou. Bedankt dat je het ons laten weten via deze blog. Wat was je moeder een krachtig, lief en mooi mens. Wat was ze trots op haar dierbaren. Ik ben blij dat ik haar heb ontmoet. Ik werd zo warm verwelkomd door haar. Ik volgde al haar blogs en ze is voor velen gewoon een engel. We zullen haar hier missen.... De hemel heeft een engel bij.
Heel veel sterkte voor jullie allemaal š¦š
Liefs Cecylia
En ook voor haar vriendinnen Harte7 š heel veel sterkte, ik denk aan jullie!
Lieve Daphne,
Gecondoleerd voor jou, het hele gezin, en alle mensen die Alice zo lief hadden. Ik schrik er wel van, het is opeens hard gegaan. Ook dat hoort misschien wel bij Alice, zo lang mogelijk zo goed mogelijk door, tot het echt niet meer ging. Ze laat een onuitwisbare indruk achter. Ze gaf licht, warmte, vrolijkheid en liefde hier op kanker.nl en ik zal haar er altijd dankbaar voor blijven. Rust zacht, lieve Alice, je bent een mooi mens.
Veel sterkte en liefs, Joke
Wat een verdrietig nieuws. Iedereen die haar liefhad: gecondoleerd. Ik heb haar blog de laatste jaren met belangstelling gevolgd. Altijd positief, altijd opbeurend, en altijd met oog voor een ander. Ze zal enorm gemist worden. Heel veel sterkte, voor nu, maar ook in de toekomst.
Oh wat is dat schrikken! Ineens is t dan toch echt voorbij... het was fijn haar bijdrages op dit forum mee te mogen maken, zó wijs en positief. We zullen haar erg missen. En jullie nog veel meer kinderen en andere familieleden. Gecondoleerd en sterkte met de komende tijd dat er een gat gevallen is. Gelukkig komt er zeker een lange tijd met mooie herinneringen aan een sterke vrouw/moeder/oma.
Lieve daphne en familie
wat een vreselijk bericht ....wetende dat het eraan zit te komen , maar toch komt t snoeihard binnen en heel onwerkelijk
wat een krachtige positieve en warme persoonlijkheid was alice .....zoals vele ook aangeven hier ,altijd voor iedereen had zij een bemoedigend woord ......bewonderingswaardig .....
Het gemis zal groot zijn , ik wens jullie allen heel veel kracht ,sterkte ,positiviteit En warmte toe .....
warme groet
astrid
Lieve Daphne,
Wat ben je dapper om dit grote verlies van zo'n krachtige vrouw, jou moeder, op deze manier met ons te kunnen delen! Ook ik heb haar blogs vol bewondering gelezen.
Ik wens een jou en een ieder die haar moet missen mijn condoleance en ontzettend veel kracht, liefde en sterkte toe.
Warme groetjes, Carla
Dankjewel Dappere Daphne, dat je ons vertelt over de laatste dagen van je moeder. Verdrietig om te lezen dat Alice is overleden. Voor jullie als familie en voor veel lotgenoten hier. Want wat een mooi voorbeeld van levenskunst heeft Alice ons tot op het laatst toe gegeven! Dat is een fijne herinnering.
En nu zijn we allemaal op afstand verdrietig dat die verrotte kanker het toch heeft gewonnen. Confronterend. Woorden schieten eigenlijk tekort. Ik brand een kaarsje voor Alice.
Heel veel sterkte allemaal,
groetjes,
Christa
Ontroerde tranen. Er is een mooi mens verdergetrokken.
Dag lieve Alice!š„°
Lieve, lieve familie van Alice, heel veel sterkte, geen idee verder wat te schrijven maar ik denk aan jullie.
ā¤ļøā¤ļøā¤ļø Barbara
Het is āAliseā
Dank lieve Daphne..
Wij wensen jouw vader, jou, Stephanie, Paul, Mathijs, Caitlin, Melanie, Ashley en Isa Noƫlle heel veel sterkte! Het is onwijs zwaar zo'n mooi en liefdevol mens als jouw moeder te moeten missen. Ze lƩƩfde voor jullie, jullie waren haar Ɣlles.
Woorden te weinig die recht doen aan het bijzondere en lieve mens dat Alice is geweest voor velen. Daarbinnen heb ik haar als bijzondere en lieve vriendin mogen 'hebben'. Altijd aandacht, altijd een lief woord. Vooral haar "Het komt zo het komt en daar kunnen we niets aan veranderen" en "Je gaat nĆet bij de pakken neerzitten", zijn gevleugelde uitspraken. ZĆ©ker de laatste maanden.
Ik ga haar nooit vergeten, want ik kƔn haar niet vergeten. Ze is een heel bijzonder deel van mijn leven geworden dat ik koesteren zal zolang ik hier ben.
Zoals ik jullie zeggen wil "Ze is niet weg, ze leeft voort in jullie", zeg ik dat ook tegen mezelf. Ze leeft voort in mij, als vriendin, maatje, lotgenote, en dat alles van een bijzondere klasse.
Ik mis haar enorm...
Liefs Hebe xxxx
Mama zal er altijd zijn, in alles!
Lieve familie van Alice,
Wat was ze sterk en idd zo positief. Wat zal ik haar blogs gaan missen. Ik volgde haar, en zij volgde mij.
HƩƩl veel sterkte.
Francien
Lieve familie van Alice, gecondoleerd met het verlies van deze bijzondere vrouw. Ik zal haar steun en wijze raad missen. Liefs Corrie.
Beste Daphne,
Ik kan het reageren niet langer uitstellen, al dagen denk ik: wat moet ik nou voor zinnigs zeggen over het overlijden van Alise.... Ik zeg maar gewoon sterkte tegen jou, je vader, je zus, jullie partners en de kleinkinderen. Wat was ze tróts op jullie allemaal. Wat sprak ze altijd met veel liefde over haar gezin.
Alise was een verrijking voor kanker.nl, als deelnemer en als moderator. Maar ook echt als mens. We gaan haar enorm missen.
Deborah (Community manager kanker.nl)
Lieve Daphne,
Gecondoleerd met het verlies van je moeder! Je schrijft op een hele liefdevolle manier over haar. Ze wilde zo graag bij jou en andere geliefden blijven, maar zelfs haar werd het op een gegeven moment te zwaar. Ik hoop dat jullie er vrede mee hebben. Natuurlijk zal het verdriet enorm zijn, maar hopelijk geeft het ook enige troost dat haar pijn en lijden achter de rug zijn.
Heel veel sterkte, liefde en kracht toegewenst in deze moeilijke tijd!
Liefs, Jessica ā¤ļøā¤ļøā¤ļøš«š«š«
Lieve Daphne
En natuurlijk familie
Wat ontroerend wat je geschreven hebt. Wat een sterke vrouw was je moeder. Wat een positiviteit, en dan komt het moment dat je er toch aan toe moet geven.šŖ
De hemel is een š rijker
Heel veel sterkte samen
Liefs Marina
Lieve family ,gecondoleerd met het verlies met jullie zo mooie en sterke vrouw.ze is een voorbeeld voor ieder.heel veel sterkte
Heel veel sterkte!
De hemel is nu een mooie ster rijker.
Kristien
Lieve familie van Alice,
wat een sterke vrouw was jullie moeder/vrouwā¦.
Een voorbeeld voor velen ā¤ļø
Sterkte en liefs,
Mary-Ann